#
ul. Nowa 8, 45-695 Kraków 519-695-458 kontakt@logoplasm.org

Specyfika wybielania zębów

Na czym polega wybielanie zębów? Wybielanie zębów to proces utleniania, który zachodzi na powierzchni szkliwa. Przyczynia się on do tego, że ich odcień staje się w widoczny sposób jaśniejszy. Przeprowadzenie takiego zabiegu we właściwy sposób możliwe jest przede wszystkim w gabinecie stomatologicznym. Tylko w takich warunkach można też liczyć na to, że wspomniany zabieg przyniesie oczekiwany rezultat. Preparaty stosowane w warunkach domowych cieszą się sporą popularnością, na uwadze powinniśmy mieć jednak to, że mogą one jedynie wspomagać efekt wybielania szkliwa, który został uzyskany przez stomatologa. Nie warto z nich jednak rezygnować, wydłużają bowiem w czasie efekty pracy lekarza. Pierwszym etapem wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym niezmiennie pozostaje wizyta konsultacyjna. W czasie jej trwania lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem i ocenia, w jakim stanie znajduje się jego uzębienie.

Na tym etapie zalecana jest też ta metoda wybielania zębów, która okaże się najbardziej skuteczna. Uwzględniany jest przy tym nie tylko czynnik finansowy, ale również aspekt zdrowotny. Kolejnym etapem jest profesjonalne oczyszczanie zębów, przed wybielaniem pojawia się bowiem konieczność usunięcia zarówno kamienia nazębnego, jak i nalotu. Często lekarz decyduje się również na piaskowanie i polerowanie powierzchni zębów. Jedną z najbardziej popularnych metod wybielania zębów niezmiennie wydaje się być metoda nakładkowa. Istota jej działania bazuje na stosowaniu specjalnych szyn wykonanych z winylu. Szyny za każdym razem dopasowuje się indywidualnie do kształtu szczęki osoby zainteresowanej wybielaniem i wypełnia się je środkiem wybielającym. Osoby, które poddają się zabiegowi są zobligowane do noszenia szyny przez całą noc przez okres, który może trwać nawet dwa tygodnie.

Rezultatem takiej kuracji są wybielone zęby, których odcień jest w stanie utrzymać się nawet przez kilka lat. Duże zainteresowanie wzbudza także metoda naświetleniowa charakteryzująca się między innymi tym, że jej wykonanie jest możliwe tylko w gabinecie stomatologicznym. Metoda ta pozwala na zmianę odcienia zębów nawet o osiem tonów, mamy więc do czynienia z dość spektakularnymi rezultatami. Zabieg inauguruje zastosowanie żelu tlenowego oraz żelu ochronnego nakładanego na dziąsła. Zęby są naświetlane z wykorzystaniem aktywującego cząsteczki żelu niebieskiego promieniowania, a cały zabieg trwa około dwudziestu minut. Jeśli jest wykonany prawidłowo, jednym z jego znaków rozpoznawczych jest długotrwały efekt.

#