#
ul. Nowa 8, 45-695 Kraków 519-695-458 kontakt@logoplasm.org

Najlepsze Prezenty na Odzyskiwanie Alkoholików i Uzależnionych

Niezależnie od tego, czy jest to święto, specjalna okazja, czy też urodziny, możesz się zastanawiać, co kupić dla tej bliskiej Ci osoby, która była lub jest w trakcie rekonwalescencji z powodu zaburzeń związanych z używaniem substancji. Zapytanie o to, czego chcą, może być problematyczne, ponieważ prezenty, o które proszą, mogą być związane z używaniem substancji, a nawet pogłębić ich uzależnienie. A jeśli poproszą wprost o coś, co jest bezpośrednio związane z ich zaburzeniem narkomanii, np. pieniądze, narkotyki lub dodatki do narkotyków, może to prowadzić do konfliktu w czasie, gdy chcesz wzmocnić, a nie osłabić swój związek.

Oto pięć świetnych pomysłów na prezenty dla osoby, która w twoim życiu ma zaburzenie związane z używaniem substancji, które nie pozwoli na ich użycie lub nie zaszkodzi ich regeneracji.

Dzielenie się doświadczeniem

Wiele osób cierpiących na zaburzenia związane z używaniem substancji aktywnie poszukuje doświadczeń sensorycznych i kontaktu społecznego poprzez używanie narkotyków.

Dzielenie się doświadczeniem może być sensownym sposobem spędzania czasu z osobą z zaburzeniami używania substancji.

Inny rodzaj doświadczenia może po prostu otworzyć je na to, że życie ma wiele do zaoferowania.

Może to być coś niezwykłego, na przykład lot balonem na gorące powietrze - ostateczny haj lub coś tak prostego jak posiłek w restauracji, która zapewnia eksperymentalne wrażenia sensoryczne, na przykład kawiarnia z surowym jedzeniem lub z muzyką na żywo. Trzymaj się z dala od miejsc, w których podaje się alkohol.

Prezenty finansowe, które nie mogą być wykorzystane na narkotyki

Chociaż gotówka może być użyta na narkotyki dla tych, którzy nie są w trakcie rekonwalescencji, możesz dawać pieniądze w różnych formach, więc może nie być warte kłopotów twojej ukochanej osoby próbującej zamienić je na gotówkę w celu zakupu narkotyków. Dobrym przykładem są bony lub karty upominkowe, szczególnie na przedmioty, o których wiesz, że są potrzebne.

Można również zapłacić za coś, czego nie da się spieniężyć, ale co może poprawić jakość ich życia, np. ubezpieczenie zdrowotne, prenumeratę czasopism lub program kształcenia ustawicznego.

Gadżety lub Knickknacki Nie związane z narkotykami

Jedną z największych atrakcji związanych z używaniem narkotyków jest posiadanie czegoś związanego z rękami. Często istnieje procedura, nawet rytuał, związany z używaniem narkotyków, który może pozostawić bezczynne ręce niewygodne.

Małe gadżety, takie jak mała, ręczna błystka fidżetowa, piłka stresowa czy instrument muzyczny spełniają podobną potrzebę. Małe puzzle, takie jak kostka Rubika, również mogą działać.

Jest to świetna opcja, jeśli nie masz lub chcesz wydać dużo gotówki, ale nadal chcesz dać przyjemny prezent.

Media pokazujące rzeczywistość ożywienia gospodarczego

Osoby z zaburzeniami narkomanii są często zafascynowane życiem innych osób w tej samej sytuacji, szczególnie jeśli dana osoba używa tego samego leku. Niektóre książki i filmy dają niestosowne prezenty, wzmacniając podniecenie związane z używaniem narkotyków.

Istnieją książki i filmy, które wykonują świetną pracę ilustrując proces odzyskiwania, pokazując, że ludzie mogą wyjść na drugą stronę.

Jednym z przykładów jest autobiograf Boya George'a - brał ecstasy i LSD, a później heroinę, ale w miarę dojrzewania stał się abstynentem. Innym jest film It's All Gone Pete Tong, który jest zabawny i głęboki i przechodzi przez złowrogą stronę zaburzeń związanych z używaniem kokainy bez kazań i bez kokainy, która jest głównym punktem filmu. Album "Recovery" Eminema to kolejny dobry wybór.

Realistyczne środki samopomocy

Jeśli Twój przyjaciel lub ukochana osoba jest zainteresowana podejściem do samopomocy w odzyskaniu zdrowia, starannie dobrany zasób może zachęcić ją do podjęcia próby powrotu do zdrowia lub pracy nad ogólną poprawą swojego stylu życia. Szczególnie pomocne są podejścia do osiągania celów związanych z zaburzeniami używania substancji bez narkotyków. ​

The Natural Mind autorstwa dr Andrew Weila i Free Rides: How to Get High Without Drugs by Douglas Rushkoff i Patrick Wells to dobre przykłady. Controlling Your Drinking autorstwa Williama Millera i Ricardo Munoza to świetna książka samopomocowa na temat ograniczania spożycia alkoholu.

#